Ostatnie posty

US Open: Słowacja traci jedynego singlistę, Schmiedlova wycofuje się po 1. rundzie

Słowacka tenisistka Anna Karolína Schmiedlová poniosła porażkę w 1. rundzie singla na US Open. Pomimo obiecującego początku, przegrała z Clarą Tauson z Danii 6:1, 6:7 (5), 2:6 i nie pomściła porażki w turnieju WTA w Cleveland w sierpniu. Tym samym Słowacja straciła swój jedyny singlowy handicap w Nowym Jorku.

Mecz otwarcia Schmiedlovej z Tausonovą był dobry, kiedy przełamała podanie Duńczyka w drugim gemie, a po potwierdzeniu przełamania zbudowała przewagę 3:0. Słowaczka grała zmiennie i popełniała znacznie mniej niewymuszonych błędów niż Tausonowa. Przy stanie 4:1 ponownie odebrała podanie przeciwniczki, a gem otwarcia wyraźnie padł jej łupem.

W drugim secie Schmiedlova wyrównała ze stanu 2:4 na 4:4 i wymusiła tiebreak, ale Tauson świętowała swój sukces pod koniec seta. W trzecim secie Duńczyk po dwóch przełamaniach odbił na 4:0 i doprowadził mecz do szczęśliwego końca.