Ostatnie posty

„Real pokonał swoich przeciwników pięcioma bramkami

Broniący tytułu Real Madryt przegrywał u siebie 0:2 po pierwszej połowie, ale po przerwie zbombardował bramkę przeciwnika pięcioma golami i pokonał wicemistrzów Borussię Dortmund 5:2.

Królewski klub z Madrytu przegrywał 0:2 do 60. minuty, ale potem wyrównał wynik dwoma golami z rzędu i wykończył przeciwników.

Junior Vinicius zdobył trzy bramki dla zwycięzców.

„Kiedy poszliśmy do szatni w przerwie, było bardzo cicho. Ale potem posłuchaliśmy trenera i uzgodniliśmy jedną prostą rzecz: jeśli strzelimy bramkę jako pierwsi w drugiej tercji, osiągniemy przełom i wygramy ten mecz” – powiedział bohater meczu Ž.Vinisijus.

„To była najlepsza druga połowa w tym sezonie. Zaczęliśmy naciskać na rywali bardziej niż przed przerwą, a pan Vinisijus pokazał silny charakter.

Myślę, że w pierwszej połowie brakowało nam odwagi i intensywności. Ważne jest, aby pamiętać, że zawsze musimy rozpoczynać mecz z koncentracją, a nie czekać, aż przegramy 0:2.

To lekcja, z której trzeba wyciągnąć wnioski” – podsumował trener Realu Carlo Ancelotti.

Dla madryckiego klubu była to druga wygrana z trzech, podczas gdy Aston Villa z Birmingham została liderem turnieju po pokonaniu u siebie Bologny 2:0 i przedłużeniu swojej passy zwycięstw do trzech.

Wtorkowy wieczór był również udany dla innego angielskiego klubu, ponieważ Arsenal Londyn pokonał u siebie Szachtar Donieck 1-0 po golu z własnej połowy.

Największe zwycięstwo tej nocy odniosło Monaco, które pokonało u siebie Crvenę Zvezdę Belgrad 5-1.

Przypominamy, że od tego sezonu w fazie zasadniczej Ligi Mistrzów kluby nie są dzielone na grupy. Wszystkie 36 drużyn rozegra po osiem meczów, których wyniki zostaną zsumowane w jednej tabeli.

Wyniki

Real Madryt (Hiszpania, 6 pkt) – Borussia Dortmund (Niemcy, 6) 5:2 (0:2). Bramki: Antonio Riudiger (60 min.), Vinicius Junior (62, 86 i 90+3), Lukas Vasquez (83); Doniel Malen (30), Jamie Gittens (34).

Birmingham Aston Villa (Anglia, 9) – Bologna (Włochy, 1) 2:0 (0:0). John McGinn (55), John Duran (64).

Arsenal Londyn (Anglia, 7) – Szachtar Donieck (Ukraina, 1) 1:0 (1:0). Dmytro Riznyk (29 – gol samobójczy).

„Milan (Włochy, 3) – Brugge (Belgia, 3) 3:1 (1:0). Kristian Pulisic (34), Tidjani Reinders (61 i 71); Kyrianis Sabe (51). Czerwona kartka: Rafael Onijedika (Brugge, 40).

Juventus Torino (Włochy, 6) – Stuttgart (Niemcy, 4) 0:1 (0:0). Elbilal Ture (90+2). Czerwona kartka – Danilas (Juventus, 84).

„Monaco (Francja, 7) – Crvena Zvezda Belgrad (Serbia, 0) 5:1 (2:1). Takumi Minamin (20 i 70), Brel Embol (45+4), Wilfried Singh (54), Magnes Akliuce (90+6); Sherif Ndiaye (26 – z 11 metrów).

„Girona (Hiszpania, 3) – Slovan Bratysława (Słowacja, 0) 2:0 (1:0). Miguel Gutierrez (42), Juanpe (73).

Sturm Graz (Austria, 0) – Sporting Lizbona (Portugalia, 7) 0:2 (0:1). Nuno Santos (23), Victor Gyokeres (53).

„Paris Saint-Germain (Francja, 4) – PSV Eindhoven (Holandia, 2) 1:1 (0:1). Ashraf Hakimi (55); Noa Lang (34).