Ostatnie posty

Paryż 2024: Vekić przerywa zwycięską passę Schmiedlovej! Marzenie o metalu szlachetnym wciąż żywe

Na kortach ziemnych w Roland Garros przegrała z 13. rozstawioną Donną Vekić z Chorwacji w 65 minut 4:6, 0:6. W piątek o 15:00 zagra z najwyżej rozstawioną Polką Igą Świątek w meczu o brązowy medal.

Obie zawodniczki suwerennie wygrywały swoje podania w gemie otwarcia. Przy stanie 3:2 Vekičová przejęła podanie Słowaczki i po potwierdzeniu przełamania objęła prowadzenie 4:2. Chorwatka naciskała Schmiedlovą z linii końcowej i jeden wygrywający forehand po drugim trafiał na jej konto. Przy stanie 5:4 straciła pierwszy set point, ale zakończyła seta dwoma asami.

Vekičová, która w ósmym finale pokonała rozstawioną z drugim numerem Amerykankę Cori Gauff, popełniła minimalną liczbę niewymuszonych błędów. W drugim secie, po dwóch przełamaniach, odskoczyła Schmiedlovej na 4:0 i doprowadziła mecz do pomyślnego końca. W szóstym gemie wykorzystała drugi punkt meczowy dzięki asowi i wyrównała stan rywalizacji z najlepszą słowacką singlistką na 2:0. W 2018 roku na twardym korcie w Luksemburgu pozwoliła jej na rozegranie tylko jednego gema. W sobotnie popołudnie zagra z rozstawioną z szóstym numerem Chinką Qin-wen Cheng, która niespodziewanie wygrała ze Świątek, w starciu o olimpijskie złoto.

W Paryżu Schmiedlova poprawiła wynik słowackiej singlistki, który był najlepszy w erze niepodległości. Daniela Hantuchová awansowała do ósmego finału na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 roku, podobnie jak Dominika Cibulkova na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku i Karina Cíleková Habšudová zarówno na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney w 2000 roku, jak i na Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie w 1996 roku. W czasach Czechosłowacji Miloslav Mečiar zdobył złoty medal w singlu i brązowy w deblu wraz z Milanem Šrejberem na Igrzyskach Olimpijskich w Seulu w 1988 roku.