Ostatnie posty

Paryż 2024: Świetna premiera Hockovej na igrzyskach! Bartekova zajmuje 6. miejsce

Vanesa Hockova zajęła czwarte miejsce w finale z wynikiem 34, Danka Bartekova była szósta z wynikiem 17. Złoto wywalczyła Chilijka Francisca Crovetta Chadid, która w shoot-offie pokonała Brytyjkę Amber Jo Rutter. Obie uzyskały w finale 55 punktów. Brązowym medalem musiała zadowolić się zwyciężczyni kwalifikacji Austen Jewell Smith z USA z wynikiem 45. Crovetta Chadid zdobyła trzecie złoto w historii dla Chile i pierwsze w sporcie innym niż tenis.

W swoim debiucie na pięciu ringach, Hock zdobyła łącznie 121 punktów w dwudniowych kwalifikacjach na strzelnicy w Chateauroux, co wystarczyło na czwarte miejsce i miejsce w pierwszej szóstce. W finale rozpoczęła strzelanie bez strachu i urazy, trafiając pierwsze 16 gołębi. Potem jednak przyszła fatalna piąta seria, w której spudłowała trzy z czterech celów i spadła z czołówki na pozycje medalowe. Nie była w stanie wrócić do pierwszej trójki, gdy spudłowała trzeci strzał z dziesięciu po pierwszej eliminacji i pierwszy z czwartym po drugiej eliminacji.

Bartek nie powiększył swojej kolekcji, która obejmuje już brązowy medal w tej samej konkurencji z Londynu 2012. W kwalifikacjach zajęła piąte miejsce z trzema innymi zawodniczkami i odniosła sukces w shoot-offie. Jednak w finale nie trafiła w 10, 14 i 19 cel, przez co nie przeszła pierwszej eliminacji.