Ostatnie posty

„Neptūnas obronił swoją domową twierdzę: pięć goli w Kłajpedzie

Pierwszą bramkę zdobył Daniel Omokhoa Ilevbare w piątej minucie meczu.

Zaledwie kilka minut później przed bramką Neptunasu doszło do ciekawego incydentu – Nazar Vyzdryk z Neptunasu próbował zgrać piłkę do bramkarza Pijusa Petkevičiusa, ale obrońca był nieco daleko od bramki i podanie zamieniło się w gola. Wynik wyrównał się na 1:1.

W 42. minucie meczu D. Ilevbare ponownie wyprowadził Neptunas na prowadzenie – 2:1, ale w doliczonym czasie pierwszej tercji goście wyrównali na 2:2. Bramkę dla Ekranu zdobył Adewale Abdulgafar Obalola.

Po przerwie nie trzeba było długo czekać na bramkę – w 56. minucie meczu ponownie trafił D. Ilevbare – 3:2.

Przez resztę meczu gospodarze nie pozwolili gościom na stworzenie jakiejkolwiek intrygi i świętowali zwycięstwo.

„Myślę, że zasłużyliśmy na wygraną, mimo że był to ciężki mecz. W przerwie rozmawialiśmy o tym, że nie możemy zdobywać tych „tanich” bramek. Ludzie to zrozumieli, było mniej błędów. Nie jest łatwo zacząć po miesięcznej przerwie, miejmy nadzieję, że wysiłek przyjdzie” – powiedział Valdas Trakys, trener Neptunasu.

W przerwie w składzie drużyny doszło do kilku zmian: dodano atakującego gracza z Sakartveland, Otara Kobakhidze, a także młodych i obiecujących graczy – Nojusa Šimkusa i Matasa Dumalakasa.

„Po tym zwycięstwie Neptūnas pozostaje na drugim miejscu w klasyfikacji LFF Top Sport I League z 34 punktami.

Vilnius Knights zajmują pierwsze miejsce z 38 punktami.

Następny mecz Neptūnas rozegra 3 sierpnia na wyjeździe z Atmosferą Możejki. Następny mecz Neptunas odbędzie się na Stadionie Centralnym w Kłajpedzie 9 sierpnia, kiedy do miasta przyjedzie Panevėžys B.