Ostatnie posty

Mocne lata Viktoriji Senkutė w Paryżu

28-letnia zawodniczka wykonała szybki zryw na 2000 m, pokazała wysoki poziom pilotażu i zajęła pierwsze miejsce.

Jej czas wyniósł 7 min. 33.35 sek.

W tym ćwierćfinałowym wyścigu Anna Prakaten z Uzbekistanu zajęła drugie miejsce (7 min. 35,91 sek.). Trzeci bilet z ćwierćfinałów do półfinałów przypadł Austriaczce Magdalenie Lobnig (7 min. 40,07 sek.).

Senkutė będzie kontynuować swoją drogę do medali olimpijskich w jedynkach 1 sierpnia.

Będzie rywalizować z Tarą Rigney (Australia, wynik ćwierćfinałowy: 7 min. 30,57 sek.), Karą Kohler (USA, 7 min. 34,96 sek.), Desislavą Aneglovą (Węgry, 7 min. 41,25 sek.), Karolien Florijn (Holandia, 7 min. 29,07 sek.), Alexandra Foester (Niemcy, 7 min. 30,98 sek.), Tatsiana Klimovich (Neutralia, 7 min. 34,30 sek.), Emma Twigg (Australia, 7 min. 26,89 sek.), Aurelia-Maxima Katharina Janzen (Szwajcaria, 7 min. 31,12 sek.) i Virginia Diaz Rivas (Hiszpania, 7 min. 34,01 sek.).

Przypominamy, że V. Senkutė zdobyła już bilet olimpijski dla Litwy na zeszłorocznych Mistrzostwach Świata, zajmując 6. miejsce w jedynkach, ale wtedy musiała zakwalifikować się wśród silnych wioślarek z naszego kraju.

Ostatnia runda kwalifikacyjna odbyła się w czerwcu na Mistrzostwach Świata w Lucernie, a Senkutė ponownie udowodniła swoją pozycję lidera.

W tym roku wzięła również udział w Mistrzostwach Europy i zajęła szóste miejsce.

„Postaram się dać z siebie wszystko. Chcę przeżyć ten moment i wykorzystać swoje doświadczenie” – powiedziała Senkutė w wywiadzie dla „Vakarų ekspres”.

Kiedy wioślarka była eskortowana do Paryża z Centrum Wioślarskiego w Kłajpedzie przez władze miasta Kłajpedy, podkreśliła, że przygotowania do Igrzysk Olimpijskich w Kłajpedzie były znacznie łatwiejsze i płynniejsze, a dziewczyna czuła się naprawdę dobrze przygotowana.

To właśnie zademonstrowała na kanale olimpijskim w Paryżu.

Społeczność sportowa Kłajpedy trzyma kciuki za tę zawodniczkę i życzy jej, aby dotarła do finału i tam walczyła o wyższe miejsca.

Przeczytaj więcej o innych litewskich występach na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu na VE.lt.