Ostatnie posty

Litewska drużyna siatkarzy niesłyszących zdobywa brąz!

Było to drugie starcie z rywalami na mistrzostwach w Pradze, stolicy Czech. W fazie grupowej siatkarze z Włoch zwyciężyli 2:0 (21:16, 21:9). Zatem w pierwszy dzień jesieni słodki rewanż.

Litwini, którzy zagrali niesamowity mecz, konsekwentnie prowadzili w obu setach. W pierwszym secie niepokój pojawił się, gdy przeciwnicy zmniejszyli różnicę do 14:16, zdobywając trzy punkty z rzędu.

Następnie nasze dziewczyny wykonały serię ataków, co doprowadziło do uspokojenia sytuacji – 20:14.

Krytycznego momentu nie udało się uniknąć w drugim secie. Po czterech kolejnych punktach Włoszek przewaga Litwinek stopniała do stanu 12:13. B. Aleknavičiūtė i I. Milkintaitė nie załamały się i ponownie zdobyły sześć punktów z rzędu – 19:12.

Trener Paulius Matulis, zapytany o przyczynę świetnej gry dziewczyn o brąz, miał wiele odpowiedzi: „Dobra gra dziewczyn była spowodowana złym meczem z Ukrainkami poprzedniej nocy.

Po tym meczu wyciągnęliśmy poważne wnioski, oczyściliśmy głowy, a Birutė i Ingrida wyszły na mecz z Włoszkami ze świeżymi głowami, zdrowe, pełne energii.

Cieszę się, że udało nam się zmotywować psychicznie siatkarki. Wyciągnęliśmy wnioski z pierwszego spotkania i opracowaliśmy plan gry. To bardzo ważne, że nie pozwoliliśmy Włoszkom nabrać rozpędu i że nasze dziewczyny trzymały się w trudnych momentach.”

W Mistrzostwach Świata 2024 wzięło udział 14 drużyn z 10 krajów. W pierwszej rundzie debel został podzielony na cztery grupy.

Litwini, którzy zajęli drugie miejsce w swojej grupie, później z powodzeniem pokonali bariery ósemki i ćwierćfinałów. W półfinale przegrali z przyszłymi mistrzami, Ukraińcami.

B. Aleknavičienė i I. Milkintaitė zdobyły swoje czwarte medale Mistrzostw Świata. W 2012 r. zdobyły srebro, w 2016 r. złoto, a w 2021 r. brąz.