Ostatnie posty

Klaipėda Neptūnas pozostaje niepokonana w LKL: po zwycięstwie w Utenie wyprzedza Żalgiris i Rytas.

Drużyna Georgiosa Vovorasa pokonała Utenę Uniclub Bet-Juventus (1-2) 99:92 (32:17, 24:29, 21:27, 22:19).

Dzięki tej wygranej Neptūnas awansował na pierwsze miejsce w tabeli.

Tomas Pavelka i Zane Waterman dali Neptunasowi prowadzenie 17:9 na początku meczu.

Gediminas Orelikas i Šarūnas Beniušis zaczęli zmniejszać różnicę (17:21), ale nie na długo, ponieważ goście zwiększyli przewagę do dwucyfrowej liczby – 32:17.

„Uniclub Bet-Juventus” miał problemy w obronie, nie do zatrzymania był Arnas Beručka, ale Laurynas Beliauskas i Arnaldo Toro próbowali jakoś ruszyć swój zespół – 36:46.

Po dwóch kwartach drużyny dzieliło 10 punktów – 46:56.

7:0 – Uteniškės wróciło na parkiet po przerwie zrywem 53:56.

L.J.Thorpe i Z.Waterman wymienili się trójkami, Desure Buie spudłował kolejną, a Neptūnas znów mógł poczuć się spokojniej – 73:63.

Po trzech kwartach Uniclub Bet-Juventus przegrywał 73:77, ale ofensywa zaczęła się zacinać.

Deividas Gailius wykorzystał to i ustabilizował sytuację w Kłajpedzie (87:78), ale czas ucieka.

Na pół kwarty przed końcem, po przerwie, wspomniany weteran Neptunasa dołożył kolejną trójkę (90:78), ale A.Toro podtrzymał nadzieję zespołu z Uteniškės – 86:93.

Mecz niemal zamknął jednak rzut N.Johnsona.