Ostatnie posty

Imponujący wynik w pierwszej sesji treningowej wyścigu Aurum 1006 km

Wietrzna, ale w większości słoneczna Połąga stworzyła zawodnikom dogodne warunki do zademonstrowania swoich umiejętności i okiełznania samochodów.

Podczas przejazdów treningowych zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Do drugiego przejazdu pierwszej sesji ustawiło się 11 najmocniejszych samochodów.

W pierwszej sesji członek zespołu Bio-Circle & & HSG Service by Dynami:t, Mantas Matukaitis, swoim potężnym Audi R8 LMS GT3 EVO II, osiągnął świetny wynik. Jego najszybsze okrążenie trwało 1 min. 06.949 sek. – 1,5 sek. 1 min. 05,425 sek.

Drugie miejsce w pierwszej sesji zajął Justas Jonušis z Circle K miles Plus Racing (1 min. 07,695 sek.) w swoim Audi R8 LMS GT3 EVO II, a trzecie Brytyjczyk Tim Whale z zeszłorocznego mistrza STATETA BRO-TOKS by IGNERA (1 min. 09,082 sek.) w swoim Mercedesie AMG GT3 EVO.

W słabszej pierwszej grupie 9 samochodów błyszczał ostatni zespół z Łotwy, Porsche Latvia Racing Team, zarejestrowany na jubileuszowy wyścig w Połądze. Valteris Zviedris w Porsche 718 Cayman GT4 RS Clubsport pokonał najszybsze okrążenie w 1 min. 13,747 sek. Ustanowił tym samym najlepszy czas w swojej grupie.

Zawodnicy odbędą w sumie dwie sesje treningowe w Połądze. W piątek odbędą się biegi kwalifikacyjne, po których zostanie podjęta decyzja, kto wystartuje w intrygującym jubileuszowym wyścigu w sobotę z najwyższych pozycji.

„Tradycja Porsche Club i początek Drag Race

Przed pierwszą oficjalną sesją treningową „Aurum 1006 km powered by Hankook” widzowie mogli zobaczyć ryczące samochody Porsche na torze. To tutaj Porsche Club Lithuania tradycyjnie organizuje swoje wyścigi.

„Samochody Porsche są integralną częścią tego wyścigu. To właśnie marka Porsche wygrała 15 z 24 wyścigów Aurum 1006 km powered by Hankook.

W międzyczasie na oddzielnej części toru rozpoczęły się kolejne zawody, Drag Race.

Tegoroczna impreza, odbywająca się już osiemnasty rok z rzędu, przyciągnęła ponad 100 uczestników.

Jest to jedno z niewielu wydarzeń, które promuje legalny, szybki sport wyścigów samochodowych drag racing, jednocześnie promując bezpieczeństwo na drodze i dając przykład, gdzie i jak się ścigać, tworząc święto dla siebie i widzów.

Najlepsi kwalifikanci zdobyli miejsca w finałowych wyścigach, które rozpoczną się o godzinie 19.35.