Ostatnie posty

Imponujący rekord Gabiji Galvydyte na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu

Chociaż nie zakwalifikowała się do półfinałów, uzyskała najszybszy czas w swojej karierze (1:59.18).

Poprawiła swój rekord życiowy o prawie sekundę i po raz pierwszy w życiu pobiegła szybciej niż 2 minuty!

Ponieważ Galvydyte była pierwszą zawodniczką, która nie zdobyła bezpośredniego biletu do półfinałów, powinna mieć bardziej sprzyjających przeciwników w rundzie pocieszenia.

W półfinałach znalazły się Jamajka Natoya Goule-Toppin (1:58.66), Australijka Claudia Hollingsworth (1:58.77) i Kenijka Lilian Odira (1:58.83).

Trzy najlepsze zawodniczki z każdego biegu kwalifikacyjnego przeszły bezpośrednio do półfinałów.

Wszyscy pozostali zawodnicy, którzy ukończyli wyścig, będą kontynuować swoją olimpijską podróż w wyścigach pocieszenia.

Jest to nowość w lekkoatletyce.

W przeszłości część biletów była również rozdzielana na podstawie najlepszych wyników wśród sportowców, którzy nie otrzymali bezpośrednich biletów do następnej rundy.

Wyścigi pocieszenia odbędą się w sobotę rano.

24-letnia Galvydyte przyjechała na swoje pierwsze Igrzyska Olimpijskie z najlepszym w karierze czasem 2 minuty 00,11 sekundy, który zanotowała na Mistrzostwach NCAA, a następnie zdobyła brązowy medal.

Tej zimy pobiła halowy rekord Litwy na 800 metrów (2 min. 01,07 sek.), a w zeszłym roku zdobyła brąz na Igrzyskach Europejskich i zadebiutowała na Mistrzostwach Świata.