Ostatnie posty

Drużyna 3×3 nie pokonała holenderskiego trio w półfinale

Drużyna Dainiusa Novickasa nie zdołała pokonać Holandii 9:20 w półfinale. W mini-finale Litwini spotkają się z przegranym pary Łotwa-Francja.

Mecz odbędzie się późnym wieczorem. Mecz otworzył rzut spod kosza Aureliusa Pukelisa (1:0). Holendrzy odpowiedzieli dwoma punktami, doprowadzając do remisu (1:2).

A.Pukelis ponownie trafił spod kosza wyrównując wynik (2:2). Jednak Pukelis faulował i Holendrzy objęli prowadzenie po rzucie wolnym Worthy’ego De Jonga (2:3).

De Jong dołożył rzut z dystansu, zwiększając deficyt Litwinów (2:5). De Jong kontynuował karanie przeciwników. Zawodnik trafił kolejny rzut z dystansu (2:7).

Šarūnas Vingelis przerwał suszę punktową (3:7), ale częste błędy pozwoliły przeciwnikom znaleźć odpowiedź (3:9). W siódmej minucie Evaldas Džiaugys trafił pierwszy litewski rzut z dystansu w meczu, ale przeciwnicy nadal mieli komfortową przewagę (5:10).

A.Pukelis wbił piłkę do kosza wsadem, ale i to nie podbudowało Litwinów (6:11). Drużyna spudłowała sześć punktów z rzędu i odrobienie strat stało się niemożliwe (6:17).

Na 29 sekund przed końcem, Š.Vingelis trafił rzut za dwa punkty (8:19). Niemniej jednak nie zmieniło to niczego w grze. W miarę upływu czasu drużyny wymieniały się kolejnymi punktami – 9:20.

Litwinom przeszkodziło 11 błędów, podczas gdy Holendrzy popełnili ich o połowę mniej (5). A.Pukelis zdobył 4 punkty, Š.Vingelis dodał 3, E.Džiaugys zdobył 2 (5 pkt.), a G.Matulis nie punktował.

W.De Jong miał 8 punktów, Jan Driessen i Dimeo van der Horst zdobyli po 6 punktów, a Arvin Slagter pozostał bez punktów (6 pkt).