Ostatnie posty

Kłajpeda ma nowych zwycięzców Biegu o Puchar Bastionów

„Zawody biegowe o Puchar Bastionów odbywają się po raz drugi.

W ubiegłym roku zwycięzcami zostali Gediminas Simutis i Lina Pikelytė. G. Simutis pokonał trasę w dokładnie 4 minuty, a L. Pikelytė w 4 min. 51 sek.

V. Uža, który został tegorocznym zwycięzcą, zabrakło zaledwie 5 sekund do rekordu. Pokonał dystans w 4 min. 5 sek.

M. Cimakauskaite zabrakło niewiele do nowego rekordu Bastions Cup. Odcinek 1400 m pokonała w 5 min. 6 sek.

Jednak w tym roku zarówno L. Pikelytė, jak i G. Simutis nie wzięli udziału w zawodach indywidualnych: Lina zasiadła na trybunach, podczas gdy Gediminas skoncentrował się na nowej imprezie biegowej Bastions Cup – sztafecie.

G. Simutis, znany biegacz i dwukrotny mistrz świata w biegach ekstremalnych Spartan Trifecta 35-39, prowadził swoją drużynę w kierunku zwycięzców sztafety. Jego drużyna „Tria-Ultra-Sparta-Plentas United” ukończyła sztafetę 5×700 m w najszybszym czasie – 12 min. 2 sek.

Drugie miejsce w sztafecie zajęła drużyna Flow Team Klaipėda (12 min. 38 sek.), trzecie – United Forces, Šilalė-Tauragė (13 min. 48 sek.).

„Nie brałem udziału w osobistym konkursie Bastions, ponieważ tym razem wolałem rywalizować z moją drużyną w sztafecie, która jest bardzo emocjonująca. Sami widzieliście, jaka to świetna zabawa i ile emocji wywołuje” – powiedział z uśmiechem G. Simutis w wywiadzie dla „Vakarų ekspres”.

Jako jedyny może być dumny zarówno ze swoich osobistych laurów (w 2023 r.), jak i laurów zwycięzcy sztafety Bastions Cup.

„Pozostali mają jeszcze wiele do zrobienia, aby zdobyć te tytuły” – uśmiechnął się biegacz, ciesząc się, że Puchar Bastionów stał się tradycyjną i popularną imprezą – „Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie jeszcze więcej uczestników, choć w tym roku ich nie brakowało. Społeczność biegaczy jest duża i przyjazna, co bardzo cieszy”.

Podkreślił, że takie wydarzenia łączą zarówno profesjonalistów, jak i amatorów sportu biegowego.

„Wszyscy jesteśmy jak jedna rodzina” – powiedział G. Simutis.

Orinta Mauraitė (II miejsce – 5 min. 17 sek.), Neringa Šilauskaitė (III miejsce – 5 min. 24 sek.), Diana Bumaženko (IV miejsce – 5 min. 37 sek.), Olga Tkačenko (V miejsce – 5 min. 43 sek.) i Reda Latakaite (VI miejsce – 5 min. 49 sek.) znalazły się w pierwszej szóstce na dystansie 1400 m kobiet tegorocznego Bastionai Cup.

Liderami na dystansie 1400 m mężczyzn byli: Justas Budrikas (II miejsce – 4 min 14 sek.), Linas Labžentis (III miejsce – 4 min 17 sek.), Saulius Ūksas (IV miejsce – 4 min 29 sek.), Martynas Grabauskas (V miejsce – 4 min 31 sek.), Egidijus Zaniauskas (VI miejsce 4 min 32 sek.).

Pierwsza szóstka dziewcząt na krótkim dystansie (rocznik 2007 i młodsze, 700 m, 1 okrążenie): I miejsce – Smiltė Bušniauskaitė (2 min. 12 sek.), II miejsce – Leja Jansonaitė (2 min. 12,5 sek.), III miejsce – Aurelija Gailė (2 min. 35 sek.), IV miejsce – Adelė Masiliauskaitė (2 min. 41 sek.), V miejsce – Lilija Maiboroda (2 min. 49 sek.), VI miejsce – Abigelė Pucetaitė (2 min. 50 sek.).

Krótki dystans – chłopcy (rocznik 2007 i młodsi, 700 m, 1 okrążenie): I miejsce – Mantas Budrikas (2 min.), II miejsce – Faustas Bubnys (2 min. 9 sek.)), III miejsce – Emilis Jokša (2 min. 18 sek.), IV miejsce – Tadas Petruškevičius (2 min. 27 sek.), V miejsce – Kajus Duberry (2 min. 30 sek.), VI miejsce – Dominykas Jockus (2 min. 42 sek.).