Ostatnie posty

Monika Paulikienė i Aine Raupelytė nie mogły się oprzeć Brazylijkom w meczu siatkówki plażowej.

Mecz rozpoczął się bardzo ciężko, a przeciwniczki częściej serwowały piłkę do Paulikienė. Przed zmianą stron Litwini prowadzili 3:4. Po drugiej stronie boiska Litwini byli mniej skuteczni, a Brazylijczycy skutecznie blokowali ich strzały i wyszli na prowadzenie 7:3, co zmusiło Litwinów do wzięcia czasu.

Po przerwie strzał Litwinów był niecelny i Brazylijczycy objęli ogromne prowadzenie 8:3. Przy drugiej zmianie stron Brazylijczycy prowadzili 9:5. Litwini radzili sobie nieco lepiej w drugiej połowie i zmniejszyli różnicę do trzech przy stanie 9:12.

Przy stanie 11:15 Litwini popełnili błąd w podaniu piłki i trafili w siatkę, a drużyny ponownie dzieliło 5 punktów – 11:16. Ostatecznie set zakończył się błędami i przegraną 13:21. W pierwszym secie Litwini popełnili 5 błędów, a Brazylijczycy tylko 1.

Litwini rozpoczęli drugiego seta znacznie lepiej i prowadzili 4:2. Brazylijczycy zaczęli jednak grać lepiej i dokładniej i odzyskali prowadzenie 7:5. Podczas przerwy widać było, że siatkarze zmagają się z upałem i starają się jak najbardziej ochłodzić.

Po przerwie Brazylijczycy kontynuowali świetną grę i zdobyli sześć z ostatnich siedmiu punktów, wychodząc na prowadzenie 11:6. Wiele prób zdobycia punktów przez Litwinów nie powiodło się i ostatecznie Brazylijczycy wygrali drugiego seta 21:14.

W pierwszym meczu grupy E, Litwini, po ciężkiej walce 0:2 (19:21, 17:21) przegrały z Katją Staam i Raisą Schoon z Holandii, jednymi z faworytek grupy, podczas gdy Brazylia 2:0 (21:12, 21:19) pokonały Japonki Akiko Hasegawę i Miki Ishii.

Ostatni mecz fazy grupowej zostanie rozegrany 1 sierpnia o godzinie 10:00 przeciwko Japonkom Akiko Hasegawa i Mikiko Ishii i jak dotąd Litwa nie straciła szans na awans do kolejnej rundy.

W olimpijskich rozgrywkach siatkówki plażowej kobiet wezmą udział łącznie 24 drużyny. W pierwszej rundzie zostaną one podzielone na sześć podgrup po cztery zespoły. Sześciu zwycięzców grup, sześciu wicemistrzów i dwie najlepsze drużyny z trzecich miejsc przejdą bezpośrednio do ćwierćfinałów.

Pozostałe cztery drużyny z trzecich miejsc rozegrają dodatkowe play-offy o pozostałe dwa miejsca w ćwierćfinałach. Następnie odbędą się rundy ćwierćfinałowa, półfinałowa i finałowa.

Siatkówka plażowa zostanie rozegrana po raz ósmy na Igrzyskach Olimpijskich w dniach 27 lipca – 10 sierpnia.