Ostatnie posty

Paryż 2024: Fantastyczny występ Schmiedlovej! Słowacka tenisistka jest w ćwierćfinale

W ósmym finale znokautowała rozstawioną z czwartym numerem Włoszkę Jasmine Paolini po trzysetowej walce 7:5, 3:6, 7:5 na kortach obiektu Roland Garros i osiągnęła życiowe osiągnięcie. W półfinale zmierzy się ze zwyciężczynią starcia pomiędzy Czeszką Barborą Krejcikovą i Ukrainką Jeliną Svitoliną.

Schmiedlova miała dobry mecz otwarcia przeciwko Paolini i objęła prowadzenie 2:1 po przełamaniu w trzecim gemie. Włoszka zmieniła wynik na 5:2 w kolejnych minutach, ale Słowaczka nie złożyła broni w obliczu przeciwności. Wygrała pięć gemów z rzędu i pierwszy set padł jej łupem.

Paolini wykonywała zbyt wiele niewymuszonych zagrań w wymianach, co było wodą na młyn dla Schmiedlovej, która podobnie jak w meczu z Brazylijką Beatriz Haddad Maia, dobrze returnowała. Paolini szybko się otrząsnęła i zdominowała drugiego seta na korcie Suzanne Lenglen, trzykrotnie przełamując serwis Schmiedlovej. Włoszka zepchnęła przeciwniczkę do defensywy z forehandu i ustawiała się w dobrych pozycjach do kończenia wymian.

Na początku trzeciego seta obie zawodniczki dwukrotnie straciły serwis. W meczu Tilden, Schmiedlova stanęła przed trzema break pointami, ale utrzymała swój serwis. Jednak w dziewiątym gemie Włoszka przełamała ją i zaczęła serwować, aby wygrać mecz. Nie poradziła sobie jednak z sytuacją, popełniając cztery niewymuszone błędy.

Schmiedlova wykorzystała daną jej szansę, wygrała kolejne dwa gemy i poprawiła wzajemny bilans z Paolini na 3:6. Po raz kolejny potwierdziła, że dobrze radzi sobie na kortach ziemnych w Paryżu – w zeszłym roku dotarła do ósemki finału Wielkiego Szlema.

Sekretarz Generalny Słowackiej Federacji Tenisowej Igor Moska wysoko ocenił olimpijski sukces Schmiedlovej. „Kaja osiągnęła fantastyczny wynik. Na Igrzyskach radzi sobie niesamowicie, gra naprawdę świetnie. Naprawdę życzę jej jak najlepiej, ponieważ jest świetną zawodniczką. Udało jej się znokautować Paolini, która w tym roku jest finalistką Rolanda Garrosa i Wimbledonu. W deblu kobiet wszystko jest teraz możliwe”. powiedział Moshka dla TASR.