Ostatnie posty

Niesamowite zwycięstwo w dogrywce drużyny z Szawli, która zadała pierwszą porażkę Kłajpedzie Neptunas.

Na 50 sekund przed końcem, Neptunas kontrolował grę (94:87).

Jednak Tauras Jogėla szybko zdobył 4 punkty, Kłajpeda popełnił błąd, a Gerry Blakes trafił dwa punkty z faulem i wynik był remisowy (94:94). Drużyny wymieniły się rzutami z faulem i mecz przeszedł do dogrywki.

W dodatkowych pięciu minutach Blakes wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Zespół z Szawli prowadził trzema punktami na 28 sekund przed końcem (106:103).

Po przerwie wodnej Arnas Beručka trafił rzut za trzy punkty.

Po chaosie na środku boiska, piłkę miała drużyna gospodarzy. Georgios Vovoras zarobił faul techniczny, a drużyna z Szawli przypieczętowała nieprawdopodobne zwycięstwo rzutami karnymi.

Blakes był tym razem niesamowity, zdobywając 29 punktów (9/16 z gry, 8/11 z fauli) i 25 punktów na skuteczności. Shaq Buchanan do swoich 19 punktów dołożył 8 asyst i 24 punkty na skuteczności, a Saulius Kulvietis również był solidny z 17 punktami (5/7 trójek), 7 zbiórkami i 23 punktami na skuteczności.

Mindaugas Girdžiūnas (23 punkty, 4/6 trójek, 22 punkty na skuteczności) i Tomas Pavelka (10 punktów, 11 zbiórek, 23 punkty na skuteczności) nie uratowali gości.

W Kłajpedzie zabrakło nie tylko Martynasa Paceviciusa, który wyleciał z boiska, ale także debiutanta Dimitrisa Agravanisa.

Drużyna gospodarzy wyglądała lepiej na początku meczu, prowadząc 19:13 po alley-oopie Abdullaha Ahmeda. Choć w tym momencie drużyna przegrywała pięcioma punktami, zakończyła pierwszą kwartę pod kontrolą, 26:19.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej kwarty, Kłajpeda wyprzedziła swoich przeciwników (29:29), a następnie do gry wkroczył M. Girdžiūnas.

Weteran drużyny z portowego miasta ukarał swoich przeciwników zdobywając 13 punktów w pięć minut. Dzięki temu Neptūnas prowadził po pierwszej połowie 53:40.

Zaraz po przerwie Kłajpeda kontynuowała prowadzenie (60:42), ale zespół z Szawli walczył i stopniowo zaczął zmniejszać różnicę, aż layup Lukasa Uleckasa zmniejszył deficyt do jednej cyfry (58:67).

Goście objęli prowadzenie w decydującej odsłonie – 72:62.

Na początku ostatniej kwarty Neptūnas stracił Žygimantasa Janavičiusa, który miał już na swoim koncie faul techniczny i faul niesportowy.

Ž. Urbonas utrzymywał dystans punktowy do przeciwników (82:89). Punkty L. Uleckasa w szybkiej przerwie na prawie dwie minuty przed końcem jeszcze bardziej zmniejszyły różnicę między zespołami (87:93).

Deividas Gailius trafił rzut wolny, aby zwiększyć różnicę (94:87), ale wtedy rozpoczął się powrót drużyny z Szawle.