Ostatnie posty

„Rytas gratuluje Margirisowi Normantasowi rozwoju jego rodziny

Gospodarze rozpoczęli mecz od zrywu 7:0 i nie zwalniali tempa – na początku trzeciej tercji różnica przekroczyła 20 punktów.

Goście z Polski ustabilizowali sytuację i zmniejszyli deficyt do 12 punktów, ale i tak nie uniknęli miażdżącej porażki na koniec meczu.

„Najważniejszym zadaniem było zatrzymanie obrońców rywali Isaiaha Whiteheada i Jeremy’ego Senglina.

Oddali wiele rzutów, z trudnych pozycji. Słowa uznania dla naszych graczy, zwłaszcza dla obrońców, ale także dla dużych zawodników, którzy pomagali obrońcom i pilnowali obręczy.

Przez trzy kwarty nie byliśmy zbyt mądrzy, próbowaliśmy atakować centra przeciwników Reggiego Lycha, który moim zdaniem jest jednym z najlepszych obrońców obręczy w Lidze Mistrzów.

Jednak w czwartej kwarcie zagraliśmy mądrzej, co pozwoliło nam zbudować większą przewagę, która jest ważna w Lidze Mistrzów” – powiedział Giedrius Žibėnas, trener Rytasu.

„Zwycięstwo dedykujemy M.Normantasowi, bo jego rodzina się powiększyła, urodziła się córeczka.

„Margiris naprawdę dobrze poradził sobie z tą sytuacją. Życzymy mu powodzenia i cierpliwości w domu. Nowy etap w jego życiu, cieszymy się razem z nim”.

W innym meczu grupy F Falco Sombathay (Węgry) pokonało u siebie Pallacanestro Emilia Reggio (Włochy) 78:71 i objęło samodzielne prowadzenie.

Przypominamy, że w pierwszej rundzie drużyna z Wilna doznała porażki we Włoszech. Rytas zagra swój kolejny mecz w Lidze Mistrzów 30 października, kiedy to podejmie Falco.

W Lidze Mistrzów występują łącznie 32 drużyny, podzielone na 8 grup. Zwycięzcy grup przejdą bezpośrednio do fazy Top 16, podczas gdy drużyny, które zajmą miejsca 2-3, zagrają w dodatkowej fazie play-off.

Rytas Wilno – Śląsk Wrocław (Polska) 98:75 (28:16, 22:17, 11:10, 37:32)

„Rytas: Gytis Radzevičius 23 (9 pkt.), Jevon Greivs 17, ArJei Koulas 16, Oaks Tubelis 11, Gytis Masiulis 9, Steven Inoch 7, Margiris Normantas 6, Savionas Flegas 6, Martynas Paliukėnas 3 (7 pkt.)”.
„Śląsk: Jeremy Senglin 13, Anchelis Nunjes 13, Regis Lynch 12, Ajdin Penava 10, Daniel Golembiowski 10….