Ostatnie posty

Młodzi reprezentanci judo z 5 krajów rywalizowali w Kłajpedzie

Jonas Mikėnas był bezkonkurencyjny w kategorii wagowej do 60 kg, a Mantvydas Stančikas stanął na pierwszym stopniu podium w kategorii wagowej do 73 kg.

Dwóch zawodników z Kłajpedy – Eimantas Locaitis (do 38 kg) i Mykola Klevetenko (do 73 kg) – zdobyło srebrne medale.

Brązowe medale zdobyli Tadas Černeckis (do 50 kg) i Danis Jeršovas (do 60 kg).

„To wspaniałe, że młodzież z Kłajpedy ma okazję rywalizować z zawodnikami z innych krajów i udowodnić swoją wyższość.

Każde takie zawody to bardzo przydatne doświadczenie, które przyda się w przyszłości podczas walk w mistrzostwach Litwy, a także w mistrzostwach świata czy Europy.

Dobrze, że gmina miejska Kłajpeda przyczynia się do rozwoju młodych sportowców i częściowo finansuje takie mistrzostwa” – powiedział „Western Express” Andrius Mikėnas, trener judo z Kłajpedy.