Ostatnie posty

New Jersey i para Słowaków pokonała Buffalo na rozpoczęcie 107. sezonu NHL w Pradze

Praska O2 Arena była świadkiem triumfu Diabłów z obrońcą Šimon Nemec i napastnik Tomáš Tatar, ale żaden z tych dwóch słowackich hokeistów nie znalazł się w punktacji kanadyjskiej. Te same drużyny spotkają się ponownie w sobotę o godzinie 16:00 w drugim meczu NHL Global Series.

Rozgrywki w zagranicznej lidze zawodowej poza Stanami Zjednoczonymi i Kanadą rozpoczynają 11. sezon, a Czechy zagrają w nich po raz piąty. Przed meczem drużyny uczciły symboliczną 13-sekundową ciszą pamięć tragicznie zmarłego amerykańskiego hokeisty Johnny’ego Gaudreau, który rozegrał swój ostatni mecz w O2 Arena. Jaromir Jagr otrzymał gromkie brawa z trybun, gdy rzucił honorowego byka pomiędzy kapitana Buffalo Rasmusa Dahlina i czeskiego napastnika Devils Ondreja Palata.

Drużyny przystąpiły do meczu po różnych rekordach w meczach wstępnych. Podczas gdy Sabres triumfowali przeciwko przeciwnikom z NHL w pięciu z sześciu meczów, Devils mają na koncie jedno zwycięstwo i sześć porażek. Na lodzie jednak przewidywania się nie sprawdziły, a Stefan Noesen już w 9. minucie wyprowadził Diabły na prowadzenie, wykorzystując błąd przeciwnika.

Johnny Kovacevic strzelił gola w pierwszej tercji, a Tatar zasłonił bramkarzowi Buffalo widok i Diabły prowadziły 3:0 po golu Nico Hischiera w 24. minucie. Niedługo później Buffalo nie wykorzystało gry w przewadze po wykluczeniu Nemeca. Paul Cotter strzelił ostatniego gola do pustej bramki. Tomas Tatar zagrał na skrzydle drugiej linii, podczas gdy Simon Nemec był członkiem trzeciej pary defensywnej.

NHL Global Series (Praga):

BUFFALO SABRES – NEW JERSEY DEVILS 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Gole: 51. Power (Peterka, Byram) – 9. Noesen (Kovacevic), 16. Kovacevic (Siegenthaler, Mercer), 24. Hischier (Bastian, Cotter), 58. Cotter (Bastian)

Bramkarze: Luukkonen – Markström

Strzały na bramkę: 31:23

16.913 widzów

/T. TATAR 0+0, spędził 12:58 min. na lodzie i Š. NEMEC (oba NJD) 0+0, 17:13 min./

Šimon Nemec, obrońca New Jersey: „Myślę, że kontrolowaliśmy grę przez cały mecz. Musiałem wejść w to po kontuzji, potrzebowałem kilku treningów, ale myślę, że dzisiaj było dobrze”.

Tomas Tatar, napastnik New Jersey: „Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Zaliczyliśmy świetny występ, zdecydowanie najlepszy z dotychczasowych. Kontrolowaliśmy cały mecz. Dobrze grało mi się z Hischierem i Mercerem, byliśmy aktywni, a chemia między nami była świetna”.