Ostatnie posty

Litewscy bokserzy wrócili z międzynarodowego turnieju w Tallinie z 15 medalami

Mistrzem turnieju w grupie Elite został Paulius Bublis (kategoria wagowa do 60 kg), który w półfinale pokonał Belga Jesse Guille 4:1, a w finale pokonał Estończyka Kermo Tonovasa wyraźną przewagą w pierwszej rundzie. W półfinale Tonov został pokonany 2:3 przez Neda Kershulisa (do 60 kg), który zdobył brązowy medal.

Nedas Gudomskas (do 67 kg) również wygrał turniej, pokonując w półfinale Estończyka Nikolaya Zaitseva 4:1, a w finale Łotysza Nikijsa Kurpenieksa 5:0.

Arvydas Dainys (do 75 kg) wygrał tylko jedną walkę, ale został mistrzem po tym, jak jego belgijski przeciwnik Jonathan Oniemba odmówił rywalizacji. W półfinale Litwin pokonał Konstantina Uskova z Estonii 5:0.

Darius Voišnarovičius (U92 kg) również zdobył medal najwyższej jakości. Litwin przełamał barierę półfinałową, gdy Łotysz Karlis Akimovs odmówił walki, i triumfował w trzeciej rundzie finałowego spotkania po tym, jak sędziowie przerwali walkę – estoński przeciwnik Voishnarovicha, Jewgienij Buslavski, otrzymał zbyt wiele uwag od sędziego i został uznany za przegranego.

Andrey Lavrenov (do 63,5 kg) zadowolił się srebrnym medalem – w półfinale pokonał Estończyka Maksima Tsvetkova wyraźną przewagą w trzeciej rundzie, ale w finale nie był w stanie pokonać Estończyka Marka Andreeva 1:4.
Siedmiu Litwinów rywalizowało w grupie młodzieżowej, a czterech z nich zostało złotymi medalistami.

Renatas Krepštulis (do 67 kg) ukończył zarówno półfinał, jak i finał w identycznym stylu, pokonując najpierw Estończyka Danila Popovitsa w drugiej rundzie i Belgijkę Sofiane Rabet w finale z wyraźną przewagą.

Władimir Abramow (do 71 kg) został mistrzem turnieju po trzech walkach. W finale Litwin pokonał Arvisa Petrovicsa z Łotwy 5:0. W ćwierćfinale Abramow w pierwszej rundzie wyraźnie pokonał Estończyka Liio Rasmusa Kallastusa, a w półfinale pokonał 5:0 Łotysza Zaina Nasima.

Złoty medal w kategorii wagowej do 80 kg zdobył Martin Moiseyenko, który w finale pokonał 5:0 Alexandra Lafertova z Estonii.

Matas Grigorian był jedynym zawodnikiem w kategorii wagowej do 57 kg, więc zdobył złoty medal bez żadnej konkurencji.

W finale kategorii wagowej do 51 kg Clyde Skulch przegrał 0:5 z Estończykiem Semyonem Andreevem i zdobył srebrny medal.

W półfinale Noojus Stanišauskas (do 60 kg), który w trzeciej rundzie pokonał wyraźnie swojego estońskiego przeciwnika Daniila Filippovitšiai, nie dał rady Estończykowi Fjorodowi Kamaninowi 0:5.

Dovydas Vasiliauskas w finale kategorii wagowej do 75 kg po ciężkiej walce przegrał 2:3 z Belgiem Jakoubem Bakhisem i otrzymał srebrny medal.

W grupie wiekowej juniorów Kornelijus Kerpe (do 54 kg) pokonał Estończyka Alexandra Korolko w ćwierćfinale z wyraźnym zwycięstwem w drugiej rundzie, pokonał Estończyka Matvei Lushkina w półfinale 3:2, a w finale z wyraźnym zwycięstwem w drugiej rundzie nad Estończykiem Tymurem Jakobszukiem i został mistrzem.

Nieco gorzej poszło Davidowi Kerpe (do 60 kg). Choć w ćwierćfinale pokonał wyraźnie w drugiej rundzie Alberta Sidorova z Estonii, to w półfinale uległ 2:3 Matveiowi Krassohinowi z Estonii i musiał zadowolić się brązowym medalem.

Dorosłą grupę prowadził trener Laimonas Raibikis, podczas gdy młodszych bokserów trenowali Miroslavas Krepštulis i Valentinas Mironovas. Turniej w Estonii sędziował Litwin Andzej Sinicyn.