Ostatnie posty

Utena, cierpiąca z powodu ręki rodaka, odpada z Ligi Mistrzów

Marzenie drużyny Uteny o zakwalifikowaniu się do głównego turnieju Ligi Mistrzów nie zostało spełnione.

W drugiej rundzie turnieju kwalifikacyjnego w Turcji litewski zespół przegrał z Dinamo Sasarı 73:77 (14:23, 18:17, 16:19, 25:18).

Eimantas Bendžius, reprezentujący włoski klub, znacząco przyczynił się do zwycięstwa Dinama.

Litewski skrzydłowy, który rok temu doznał poważnej kontuzji na Mistrzostwach Świata i opuścił cały sezon, zdobył w piątkowym meczu 18 punktów i zebrał 6 zbiórek.

W 26 minut. W ciągu 26 minut E.Bendžius trafił 4 z 5 rzutów wolnych i 2 z 4 rzutów trzypunktowych. Był najskuteczniejszym graczem swojej drużyny z 20 punktami, ustępując tylko Justinowi Bibbinsowi, który zdobył 20 punktów.

Utena, trenowana przez Vytautasa Buzę, nie spudłowała ani jednego rzutu, ale działała przeciwnikom na nerwy.

Przegrywając 0:7, drużyna miała dwucyfrowy deficyt już w pierwszej kwarcie (8:18). Chociaż Legioniści zmniejszyli różnicę do 2 punktów w drugiej tercji, klub Sasari ponownie odskoczył i miał 16-punktową przewagę na półmetku czwartej tercji (66:50).

Wtedy jednak L.J. Thorpe, Karolis Lukošiūnas i Ian Bennett Miller rozpoczęli pościg. Na 50 sekund przed końcem obaj panowie byli na prowadzeniu. Po rzucie I.B. Millera, Uteniškės zmniejszył różnicę do 2 punktów.

Jednak w następnym posiadaniu E.Bendžius ostudził burzę rzutem za dwa punkty.

Najskuteczniejszymi zawodnikami Uteny byli L.J.Thorpe (4 rez. podań) i Arnaldo Toro (14 zbiórek), którzy zdobyli po 14 punktów. I.B.Miller i Dominic Green zdobyli po 13 punktów, a K.Lukošiūnas i Gediminas Orelikas po 9.

Utenis wygrali walkę o zbiórki 43-37, ale ich rzuty trzypunktowe były słabe (7 z 27).

W pierwszej rundzie kwalifikacyjnej Uniclub Casino – Juventus pokonał w środę Spartak Subotica (Serbia) 87:84.

W ostatniej rundzie czwartego turnieju kwalifikacyjnego Ligi Mistrzów, E.Bendžius i Dinamo zmierzą się z Telekom Baskets Bonn, który w piątek pokonał MoraBanc Andorra 99:91. Darius McGhee zdobył dla niemieckiego klubu 37 punktów.

Zwycięzcy turnieju otrzymają bilet do Ligi Mistrzów, w której wileński Rytas jest już uprawniony do gry.