Ostatnie posty

Lituanica, prowadzona przez Justinasa Račkauskasa i Domasa Kamandulisa, wygrała z BK Wilno.

Domas Kamandulis rozpoczął pierwszy mecz od strzału z dalekiego dystansu, uderzając homerunem w pierwszym at-bacie Lituanicy i wyprowadzając Kowno na prowadzenie 1:0.

Później Kowno zdobyło jeszcze dwa punkty w trzeciej tercji, po tym jak Audrius Beliauskas i D. Kamandulis zdobyli punkty w czwartej, a zwycięstwo zostało zapewnione 4:0 dzięki bezbłędnej grze i imponującej grze Justinasa Račkauskasa.

Račkauskas miał 9 strikeoutów w 7 meczach, pozwolił tylko na 3 uderzenia, a najdalej, jak Villans mogli dotrzeć, była druga baza. Zawodnik z Kowna ma jak dotąd 1,35 ERA w tym sezonie, prowadząc w mistrzostwach Litwy w baseballu.

W drugim meczu BK Wilno wcześnie objęło prowadzenie i zbudowało 8-punktową przewagę (11:3) do połowy siódmej odsłony. Drużyna z Kowna przeprowadziła ostatnią ofensywną serię, zdobywając 6 punktów, ale to nie wystarczyło i Wilno wygrało mecz 11:9.

Kamandulis był liderem ataku w obu meczach, zdobywając 4 trafienia, 6 zbiórek i 2 punkty. A. Beliauskas i Martynas Sadzevičius dodali po trzy trafienia w sobotę, podczas gdy Vilius Paikovas miał dwa trafienia.

W najbliższą sobotę (31 sierpnia) drużyna z Kowna podejmie u siebie Utena Titans na boisku baseballowym Centrum Sportowego Prezydenta VMU Valdasa Adamkusa, aby zakończyć sezon regularny.