Ostatnie posty

Sensacyjny postęp Ruzomberoka nad silnym Hajdukiem Split: słowacka drużyna zagra w play-offach ECL!

Zwycięzcy Pucharu Slovnafta w rewanżu 3. rundy eliminacyjnej wygrali 1:0 na terenie faworyzowanego Hajduka Split i po raz pierwszy zagrają w głównej części jednych z europejskich rozgrywek. Przeciwnikiem Liptáków będzie armeński zespół FC Noah.

Ruzomberok wypracował sobie dobrą pozycję w meczu otwarcia, w którym pod wodzą Čebrata padł bezbramkowy remis 0:0. Chociaż chorwacki zespół miał kilka okazji do zdobycia bramki w pierwszej połowie, reprezentant Słowacji był trzymany przez bramkarza Tomáša Frühwalda. Wyrównanie przyszło w siódmej minucie, gdy obrońca gospodarzy Zvonimir Šarlija strzelił do własnej bramki.

Po zmianie stron Ruzomberok zaprezentował zwartą defensywę i zdołał wyeliminować ofensywę Hajduka. Chorwacka drużyna była katastrofą dla Ruzomberoka, mimo że według Transfermarkt wartość ich składu jest prawie dziesięciokrotnie wyższa niż ich przeciwników. Ruzomberok rozpocznie play-offy 22 sierpnia u siebie z wicemistrzami Armenii FC Noah, a rewanż odbędzie się tydzień później na Słowacji.

Europejska Liga Konferencyjna – 3. runda wstępna (rewanż):

HAJDUK SPLIT – MFK RUŽOMBEROK 0:1 (0:1)

Gol: 7) Sharlija (własna)

Sędziowie: Pairetto – Berti, Vecchi (wszyscy Tal.), PEN: Sanyang, Diallo, Šarlija – Lavrinčík, Chrien, Mojžiš, Múdry, SK: 90.+9 Uremovič (Hajduk)

Składy i zmiany:

Hajduk Split: Lucic – Moufi (84. Antunovic), Uremovic, Szarlija, Melnjak (50. Diallo) – Rakitic (76. Krovinovic), Livaja, Pukštas – Sanyang (50. Kalik), Trajkovski, Sahiti (76. Durdov).

Ruzomberok: Frühwald – Gabriel, Malý, Mojžiš (74. Maslo) – Gomola (86. Selecký), Lavrinčík, Luterán (74. Jackuliak), Madleňák (60. Domonkos) – Hladík, Chobot (60. Múdry) – Chrien.

Zespół z Liptowa nie strzelił gola w poprzednich czterech meczach w Pucharze Europy, ale zakończył swoje ofensywne nieszczęście w siódmej minucie na murawie stadionu Poljud. Ruzomberok po raz kolejny potwierdził, że potrafi zagrozić w standardowych sytuacjach, po tym jak rzut rożny został sfaulowany przez obrońcę gospodarzy Šarliję, a jego strzał wylądował za plecami bramkarza Lučicia. Po kwadransie gry po drugiej stronie błysnął jego odpowiednik Frühwald. Najpierw odbił dośrodkowanie Sanyanga tuż przed siebie, gdzie czaił się Pukštas, ale odruchowo wycisnął późniejszy strzał z siatki. Potem nastąpiła seria wielkich szans dla drużyny gospodarzy.

Livaja był bliski wyrównania w 32. minucie, gdy Rakitic podał mu piłkę na głowę, a Frühwald tylko namierzył jego próbę lecącą tuż obok bramki. Kapitan Hajduka znalazł się w dobrej sytuacji dwie minuty później, gdy po wbiegnięciu za linię obrony chciał dośrodkować do bramkarza, ale ponownie nie udało mu się tego wykonać. Gospodarze nadal dominowali, ale Ruzomberok nie zdołał upilnować dośrodkowania, a próba pułapki ofsajdowej również zakończyła się niepowodzeniem. Przyjezdnych uratował niecelny strzał Trajkovskiego. Reprezentant Słowacji kontynuował jednak grę z losem i w 40. minucie „Ruza” został uratowany przez bramkarza Frühwalda po wykończeniach Livaja i Melnjaka.

Hajduk nie zdołał przeprowadzić ofensywnego ataku po zmianie stron, a nerwowość faworyzowanych Chorwatów rosła w miarę upływu minut. Sahiti zagroził bramce gości po godzinie gry technicznym strzałem z woleja, ale Frühwald nie musiał interweniować. Obrona Ruzomberoka była bardziej zwarta, a gospodarze bezskutecznie szukali wyrównania. Zawodnicy Hajduka kilkukrotnie próbowali upadać w polu karnym, ale włoski sędzia Pairreto nie dał się na to nabrać. Ofensywna nieudolność gospodarzy trwała nadal, a faworyt wyszedł z dwumeczu bez gola i nie zagra jesienią w europejskich pucharach.